Ерик Тен Хаг одговори за можната продажба на Рашфорд

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Ерик тен Хег, одговори на гласините дека крилниот напаѓач на „црвените ѓаволи“, Маркус Рашфорд може да биде продаден на друг клуб ова лето.

-Не потпишавме нов петгодишен договор со него минатата сезона за да го продадеме сега. Маркус треба да биде дел од овој проект. Ова не е темата за која треба да зборуваме, изјави Тен Хег.

Да потсетиме, претходно во медиумите се појави информација дека ПСЖ е заинтересиран за 26-годишниот фудбалер. Поточно, беше објавено дека францускиот гигант е подготвен да му понуди на Манчестер Јунајтед 80 милиони евра за играчот, а самиот Рашфорд договор со плата од 10 милиони евра годишно. Актуелниот договор на играчот со клубот е до летото 2028 година.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО