Енрике: Ќе ни требаат повеќе засилувања

Тренерот на ПСЖ, Луис Енрике, кој ќе се обиде да ангажира повеќе фудбалери во текот на летото, вели дека заминувањето на Килијан Мбапе, тешко ќе може да се надополни.

-Имав среќа да го тренирам Килијан, му беше тешко по седум години минати во клуб и се што постигна, тешко е да се каже збогум“, рече Енрике.

-Нема начин да го замениме Мбапе, ќе се обидеме да го надоместиме неговото отсуство со четири, пет или шест нови засилувања. Голем предизвик за секој играч кој сака да дојде е тоа што сакаме да напишеме историја и да ја освоиме Лигата на шампионите“ – потенцира Енрике.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО