Дончиќ не игра на третиот меч со Оклахома?

Најголемата ѕвезда на НБА тимот, Далас, Лука Дончиќ по се изгледа ќе мора да го пропушти следниот меч од полуфиналето на Западот со екипата на Оклахома. Каkо што јавуваат американски извори, Дончиќ е повреден.

Натпреварот е закажан вечерва во 21:30 часот по средноевропско време, а домаќин е Далас. По првите два натпревари резултатот во серијата е 1:1.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО