Џонсон: Далас може да биде опасен противник во плеј-офот

Легендата на НБА, Меџик Џонсон, верува дека екипата на Далас ќе биде сериозен конкурент за титулата во тековнава сезона. „Маверикс“ во меѓувреме успеаја да се засилат со Даниел Гафорд и П.Џ. Вашингтон и тоа им донесе одлична серија.

– Предупредување до Западната конференција: Далас, предводен од Џејсон Кид и со новите играчи Вашингтон, Лајвли и Гафорд, е различен тим. Внимавајте на нив во плеј-офот! – напиша Џонсон.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО