Једер по пет години си заминува од клубот

Фудбалерот, Висам Бен Једер, ќе го напушти тимот на Монако како слободен играч. Оттаму најавија заминување на францускиот, 33-годишен напаѓач, кој е клубот од 2019 година, по истекот на договорот.

Једер има одиграно 201 натпревар со ефект од 118 голови и 34 асистенции. Корпулентниот напаѓач во последнава сезона во Кнежевството одигра 32 меча и постигна 16 гола.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО