Матеус: Флик е идеален тренер за Барса

Легендарниот фудбалер, Лотар Матеус, ја поддржа желбата на Барселона да го назначи Ханси Флик за нов тренер. Тој треба да дојде на местото на Чави.

– Многу сум среќен за Ханси. Тој некое време беше во контакт со Барселона и клубот му упати понуда. Ханси беше трпелив и сега ќе може да се пресели во клуб од светска класа„ – вели Матеус. „Стилот на Ханси и прилега на Барселона. Тој сака неговите тимови да играат напаѓачки и атрактивен фудбал. Барселона има многу талентирани играчи а Ханси ќе помогне да се развијат – потенцираше Матеус.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО