Червар: Некоректно е од Кире Лазаров да се бара да ја помине оваа група

Македонската ракометна селекција денес со дуелот против Франција на стадионот во Дизелдорф ќе го отвори ЕП.

Во пресрет на истото со свое видување се јави и поранешниот македонски селектор и тренер на Металург, искусниот Лино Червар.

-Македонија тешко ќе може со Франција и Германија. Би било некоректно спрема Кире Лазаров да се бара од него да ја помине групата, евентуално може да ја победат Швајцарија. Може некој таму ќе зборува дека се може, но тоа е „ти раскажувам приказна“.

-Имав проблеми во Металург и изби штрајк, каде играчите ме обвинија дека сум ги зграпчил сите пари и дека за играчите нема за плата. Подоцна се покажа дека целата приказна е наместен блеф, а истите тие што го почнаа штрајкот подоцна ми беа попосветени во македонската репрезентација од кој било друг играч во мојата кариера, изјави Лино за Лобспорт.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО