Челси ја засилува одбраната со играч на Фулам

Toсин Адарабиојо го напушти Фулам и од денеска е фудбалер на Челси со кој потпиша четиригодишен договор. Се очекува 26-годишниот Англичанец да биде значајно засилување во дефанзивната линија.

– Многу сум возбуден и со нетрпение очекувам да му помогнам на клубот да се придвижи во посакуваната насока. Челси е голем клуб, јас сум роден сум во близина на „Стемфорд бриџ“ што работите ги прави уште поважни за мене, потенцираше Адарабиојо за интернет-страницата на Челси.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО