ФУДБАЛ - страница 214

Уште едно признание за Миовски – овој пат од легендата на Глазгов Ренџерс

Добрите натпревари на Бојан Миовски не остануваат незабележани во шкотското првенство. Македонскиот интернационалец е еден од клучните играчи на Аб...

Шампионот на Африка ќе добие седум милиони долари, „трошки“ во споредба со премиите за европски и св...

Фудбалската конфедерација на Африка (КАФ) објави зголемување на паричните награди за победникот на Купот на Африка за 40 насто. Победникот на турни...

Ретклиф стапи на должност во Манчестер – се случил и клучен состанок со Тен Хаг

Сер Џим Ретклиф стапи на должност деновиве во Манчестер Јунајтед, откако пред неколку недели официјално откупи пакет од 25% акции во клубот од Олд Тра...

Рамос бесно изреагира кон непослушните навивачи

Фудбалскиот клуб Севиља новата година ја почна со пораз од Атлетик Билбао. По натпреварот, капитенот на екипата Серхио Рамос, додека даваше интервј...

Најскапиот трансфер на сите времиња, на Нејмар, под истрага поради даночна измама!

Во летото 2017 година Бразилецот Нејмар се пресели од Барселона во ПСЖ и постави нов светски рекорд во трансфер вреден 222 милиони евра. Тој мега т...

Марчинјак и Фрапар најдобри судии во светот за 2023 година

Полјакот Шимон Марчинјак и Французинката Стефани Фрапар прогласени се за најдобри судии на светот за 2023 година во анкетата на Интернационалната феде...

Елмас: Сакам што побрзо да научам германски, со моето семејство ќе се преселам во Лајпциг

Eљиф Елмас денес за клупската страна на РБ Лајпциг го даде првото интервју во кое зборуваше за неговата преселба во клубот. -Тоа е голема промена, ...

Озил кажа кој е најдобриот дефанзивец на светот според него: Прашајте ги Халанд и Осимен колку е доб...

Поранешниот играч на Арсенал и Реал Мадрид, Месут Озил го избра најдобриот стопер во светот според него. Многу врвни стопери има денес, така што на...

Ајнтрахт Франкфурт нацели нов Французин во кој гледа наследник на Коло Муани

Фудбалскиот клуб Ајнтрахт Франкфурт ги следи случувањата околу напаѓачот на Рен, Арно Калимуендo (21). Талентираниот француски напаѓач ја импресион...

Фудбалерот на Рома јасно порача: Не за нов договор

Фудбалерот на Рома, Леонардо Спинацола нема да го продолжи договорот и би можел да го напушти клубот во јануарскиот преоден рок, изјави неговиот менаџ...
НАЈНОВО