Бензема се врати во Мадрид, но да ја санира повредата

Карим Бензема се врати во Мадрид, но овојпат за да ја санира повредата. Францускиот напаѓач незгодно се повреди во Саудиска Арабија, па мораше да се врати во Европа да се залечи побрзо.

Ал-Итихад во официјалното соопштение потврди дека Бензема ќе биде извесен период во тренинг кампусот на Реал Мадрид. Медицинскиот штаб на двата клуба е во континуиран дијалог и Бензема повторно е во старото друштво.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО