Белгиецот успешно закрепнува

Голманот на Реал Мадрид, Тибо Куртоа, кој го скина менискусот кон средината на март, може да му се стави на располање на тренерот, Карло Анчелоти, за мечот со Кадиз.

– Мислам дека ќе биде достапен во наредната недела. Ќе може да игра на мечот со Кадиз, изјави Анчелоти на социјалната мрежа „Икс“.

Белгискиот играч го скина менискусот веднаш откако ја санираше повредата на лигаментите што ја доби во почетокот на сезоната. Куртоа има договор до 2026 година.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО