Баерн размислува да купи играчи на „фармацевите“

Луѓето од Баерн Минхен планираат да го засилат дефанзивниот дел од екипата откако во тековнава сезона не успеаја да ја одбраната шампионската титула во Бундес-лигата. Според најавите, Баварците сакаат да ангажираат двајца играчи на Баер Леверкузен.

 

Првиот е Џонатан Та за кого се планирани околу 20 милиони евра. Вториот фудбалер е дефанзивецот, Јосип Станишиќ, кој во сезонава одигра 17 натпревари за Баер Леверкузен во Бундеслигата и постигна два гола.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО