Баркли ќе ја промени средината

Рос Баркли од наредната сезона ќе го носи дресот на Астон Вила, најави новинарот, Фабрицио Романо. Тоа значи дека тимот од Бирмингем ќе му плати 5 милиони фунти на Лутон за фудбалерот од средниот ред. 30-годишниот фудбалер треба да стави потпис на договор во почетокот на наредниот месец отккао ќе ги помине сите задолжителни тестирања.

Ќе потсетиме дека Баркли беше дел и од репрезентацијата на Англија.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО