Челси ќе го продава Лукаку

Челниците на Челси сакаат да го продадат белгискиот напаѓач, Ромелу Лукаку во Саудиска Арабија со намера летово да се усогласат со финансиските правила на Премиер лигата.

Тие првично бараа 60 милиони за Лукаку, но можеби ќе се согласат да го продадат за 40 милиони евра. Корпулентниот напаѓач сезонава е на заем во Рома, каде што на 27-те натпревари во Серија А, постигна 10 голa и имаше три асистенции.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО