Араухо негираше дека ќе си замине од Барселона

Дефанзивецот на Барселона Роналд Араухо не планира да го напушти клубот, пишуваат шпанските медиуми.

– Не можам да замислам да играм во друг клуб освен Барселона“, рече Араухо во својата изјава.

Араухо е во Барселона од 2018. Сезонава дефанзивецот одигра 30 натпревари за Каталонците во сите натпреварувања и постигна еден гол. Договорот на играчот со каталонскиот клуб е со важност до крајот на јуни 2026 година. Араухо наводно е приоритетна трансфер цел на Баерн Минхен.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО