Капитенот на Лацио сака да си замине од клубот

Капитенот на Лацио, Чиро Имобиле сака да го напушти клубот, пишува „Кориере дела сера“. Причината за ова се нападите на навивачите врз него и неговото семејство. Некои приврзаници на римските „орли“ го обнинија 34-годишниот фудбалер одговорен за отказот на тренерот Маурицио Сари.

Имобиле пред неколку дена остана заглавен во сообраќаен метеж со неговиот 4-годишен син и неговата сопруга во автомобилот. Навивач на Лацио го препознал, излегол од автомобилот и почнал да го навредува. Инцидентот многу го исплашил детето, а следниот ден неговата сопруга била навредувана на улица.

Освен тоа, на социјалните мрежи веќе неколку месеци има напади против Имобиле. Лацио ја изрази својата целосна солидарност со нивниот капитен Имобиле и неговото семејство во врска со вознемирувачките напади во последните денови.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО