Алпин остана без две технички лица

Лошиот старт на сезоната за возачите на Алпин во Формула 1 донесе две заминувања од екипата. Веднаш по завршувањето на трката за Големата награда на Бахреин вчера се појави информација дека техничкиот директор Мет Харман и шефот на одделот за аеродинамика Дирк де Бер го напуштиле францускиот тим. Тоа допрва треба да биде официјално потврдео од Алпин, но тимот би можел да се најде во тешка ситуација.

Вчера, Естебан Окон и Пјер Гасли завршија на дното на трката.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО