Шкендија води 2:0 на полувреме – Чинари двоен стрелец, вториот погодок е маестрален!

Македонските прволигаши попладнево по првите 45 минути не се баш расположени за голови, па само на три меча има погодоци.

Македонија ЃП иако водеше против Воска,, стрелец на голот беше Фазли,  на 1:1 изедначи Стјеповиќ. Работнички на домашен терен има предност против Брегалница со 1:0.

Што се однесува до мечот Шкендија – Вардар, домаќините прво промашија пенал преку Тотре во 25. минута, за подоцна во 34. минута да поведат со 1:0, стрелец беше Чинари, додека истиот играч само неколку минути постигна фантастичен погодок за 2:0 пред заминување на пауза.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО