Клатенбург: Тиерни погреши

Одлуката на судијата, Пол Тиерни, да не ја врати топката на Нотингем Форест на само неколку минути пред победничкиот гол на Ливерпул во судиското надополнување, беше погрешна, вели аналитичарот, Марк Клатенбург.

Ливерпул победи со 1-0 на гости а мечот заврши со хаотични сцени кога Тирни беше опкружен од лутите домашни фанови а црвен картон доби членот на стручниот штаб, Стивен Рид.

– Судијата има право да ја прекине играта. Нотингем Форесттребаше да ја добие топката – рече Марк Клатенбург.

 

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО