Алонсо: Можевме да биде поубедливи

 

Фудбалерите на Баер Леверкузен вчера усепаја да слават на теренот на Фрајбург со 3:2 и да ја задржат предноста на табелата пред конкурентите во трката за титулата во Бундес-лигата.

„Фармацевтите“ по одиграни 26 колоа имаат 10 бодови предност пред актуелниот шампион, Баерн Минхен. Нивниот тренер, Чаби Алонсо, вели дека е задоволен од играта.

– Можевме да го решиме натпреварот порано, пред резултатот да биде 3:2 но, не го обвинувам тимот. Знаеме дека играњето во Фрајбург е секогаш тешко – вели Алонсо.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО