Адам ги прифаќа шегите на фановите

Фудбалерот на Унгарија, Мартин Адам, кој поради неговата конструкција и прекумерна тежина беше мета на фановите на социјалните мрежи, вели дека се тоа го гледа како забава.

– Ми се појавуваат еден или два смешни колажи и обично се смеам. Тоа е моето тело. Не можам да кажам дека имав таква големина кога се родив но, не можам да го променам, тоа е мојата генетика – вели Адам. Тој настапува за Унгарија од 2022 година и досега има 22 меча на кои постигнал три гола.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО