Нојер: Можам уште да дадам во фудбалот

Голманот, Мануел Нојер, вели дека е максимално насочен кон настаните на Европското фудбалско првенство во неговата татковина – Германија и дека не размислува за повлекување од фудбалот.

– Во иднина ќе размислувам за крајот на кариерата но, се уште имам енергија да играм на високо ниво. Среќен сум што ќе продолжам да бидам стартер – потенцираше голманот на панцирите.

Германецот за репрезентацијата има одиграно 120 натпревари.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО