Закана за убод со нож во вратот на тенисерот – вклучена и полицијата

Данскиот тенисер Холгер Руне, неодамна пријавил во полиција дека му се закануваат по животот.

На социјалните мрежи тој пресретнал пораки упатени кон него, во кои дури се споменува и употреба на нож, па по една таква ситуација, прв чекор е да пријавите на органите на редот и мирот.

Мајката на младиот тенисер, јавно објави какви се закани добивал од луѓе, на кои веќе им се знаел идентитетот:

– Еб** кучкин сине, че те чекам, ќе те ловам и ќе ти го зарибам можнот во врат, а потоа ќе ја отсечам твојата глупа глава, ќе те има на сите вести. Тоа ќе биде лекција и за сите останати. Доаѓам по тебе, ќе умреш од тап нож, стои во објавите на социјалните мрежи.

Од семејството на Руне потврдија дека полицијата веќе работи на случајот во разоткривање на повеќе навивачи кои испратиле пораки.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО