ВМФЛ: Пелистер и натаму без грешка

Се одиграа натпреварите од 17. коло во Втората лига, во која Беса направи „кикс“ и одигра само 1-1 на гостувањето во Струмица кај Беласица.

Каменица Саса одново загуби, додека Осогово освои важни бодови за опстанок, совладувајќи го Тетекс со 4-0. Победа, пак, ја продолжува агонијата, и беше поразена од Башкими со 0-1 на свој терен.

ВТОРА ЛИГА, 17. КОЛО

БЕЛАСИЦА – БЕСА 1-1

ДЕТОНИТ – СКОПЈЕ 1-0

КАМЕНИЦА САСА – АРСИМИ 2-3

КОЖУФ – ВАРДАР Н. 0-1

НОВАЦИ – ПЕЛИСТЕР 1-3

ОСОГОВО – ТЕТЕКС 4-0

ПОБЕДА – БАШКИМИ 0-1

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО