(Видео) Меси и Суарез го декласираа Њујорк Ред Бул

Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси стана првиот играч во историјата на МЛС со пет асистенции на еден натпревар.

Меси го растури Њујорк Ред Бул со гол и пет асистенции. Интер славече победа 6:2.

Домашниот тим со пресврт дојде до седмата победа оваа сезона, откако Њујорк поведе во 30. минута преку Данте Ванзеир.

Матијас Рохас израмни во 48. минута, а Меси погоди две минути подоцна.

Рохас ја затресе мрежата на гостите во 62. минута, а Луис Суарез постигна хет трик во финишот.

Погоди во 69., 75. и 81. минута, а Њујорк Ред Бул постигна уште еден гол во седмата минута од судиското надополнување преку Емил Форсберг од белата точка.

Интер е прв во Источната конференција со 24 бодови, додека Њујорк Ред Булс е четврти со 17 бодови.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО