Вајт, Томијасу и Раја остануваат во Лондон

Фудбалерите на Арсенал, Бен Вајт и Такехиро Томијасу, ќе потпишат нови договори, пренесуваат британските медиуми. Наскоро се очекува и официјална потврда од „топчиите“.

Вајт се наметна како стартер во тимот на Артета и сезонава одигра 39 меча, даде два гола и имаше четири асистенции.Јапонецот пак, настапи на само 20 меча бидејќи потешко ја повреда потколеницата.

Арсенал веројатно ќе го купи i голманот на Брентфорд, Дејвид Раја, кој сега е на заем, за 27 милиони фунти.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО