Утврден распоредот за третиот круг од ПМФЛ

Со денешните мечевите од 22. коло во ПМФЛ се заокружи вториот круг натпревари од тековната сезона, по што беше утврден и распоредот за последниот трет круг, според пласманот на табелата.

Во следното 23. коло кое е на програмата викендов ќе се сретнат: Струга ТЛ – Брера Струмица, Шкупи – Работнички, Шкендија – Воска Спорт, Гостивар – Вардар, Тиквеш – Брегалница, Силекс – Македонија ЃП.

 

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО