Белингем суспендиран на два натпревари

Играчот од средниот ред на Реал Мадрид, Џуд Белингем е суспендиран на два натпревари поради црвениот картон кој го доби од судијата Хесус Хил Манзано на натпреварот од 27. коло на Ла Лига со Валенсија (2:2).

Според информациите, одлуката е донесена од Дисциплинската комисија поради непочитување на судијата. Белингем ќе ги пропушти натпреварите против Селта Виго и Осасуна. Реал има намера да ја обжали оваа одлука.

Претходно „Марка“ објави дека Судиската комисија на Кралската шпанска фудбалска федерација била незадоволна од судиските одлуки за време на натпреварот

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО