Тудор инсистира на ангажирање на Тавареш

Според информациите на „Кориере дело Спорт“, новиот тренер на Лацио, Хрватот Игор Тудор, лично инсистира на ангажирање на Португалецот, Нуно Тавареш.

Тој е на платниот список на Арсенал, но сега настапува за Нотингем форест како позајмен играч. Тудор ќе се обиде да го добие Тавареш, исто така на заем, или евентуално да го откупи неговиот договор од „топчиите“ .

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО