Атлетико Мадрид го сака Бразилецот Едерсон

Постојат реални шанси фудбалерот на Аталанта, Бразилецот Едерсон, да замине на Пиринеите бидејќи за неговите услуги е заинтересиран Атлетико Мадрид.

Играчот од средниот ред одигра 36 натпревари за тимот од Бергамо со ефект од шест погодоци и една асистенција.

Пазарната вредност на Едерсон (24), кој има договор до јули 2026 година, е околу 30 милиони евра.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО