Тоти: Клубот веројатно треба да се ослободи од Дибала

Така наречениот -„Принц на Рим“, Франческо Тоти, го советува раковоството на Рома да го продаде фудбалерот, Паоло Дибала. Јасно е дека легендата на „волчицата“ алудира на честите повреди на Аргентинецот кој игра малку мечеви во една сезона.

– Да бев директор би размислувал што да правам со фудбалер кој игра само 1/3 од натпреварите, треба да се направи анализа“ – изјави Тоти за „Corriere dello Sport“.

Напаѓачот има тековна соработка до јуни во 2025 година. Тој има откупна клаузула од 13 милиони евра за странски клуб и 20 милиони евра за екипа од Италија.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО