Томас Милер испиша историја во Баерн Минхен

Напаѓачот Томас Милер испиша историја во Баерн Минхен. Легендарниот напаѓач го одигра својот 700-ти натпревар за клубот. Ова се случи при денешното гостување кај Хајденхајм.
Томас Милер го започна натпреварот како стартер, што е рекорд за фудбалерот на Баерн Минхен.
Напаѓачот многу брзо би требало да го подобри вкупниот рекорд. Пред него е само легендарниот голман Сеп Мајер со 709 натпревари.
Милер дебитираше за „баварците“ пред 16 години. Досега има 239 гола и 265 асистенции.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО