Таткото на Хвича верува дека фудбалерот ќе остане во Неапол

Бадри Кварацелија , кој му е татко на крилниот напаѓач на Наполи, Хвича, ги сподели своите размислувања за иднината на неговиот син во наполитанскиот клуб. „Според мене, тој ќе одлучи да остане во Наполи и следната сезона.

Само тој може да избере дали ќе остане во Наполи или не. Ќе ја почитувам и прифатам секоја негова одлука“, ја цитира новинарот Фабрицио Романо изјавата на Бадри Кварацхелија на социјалната мрежа Икс (поранешен Твитер).

Претходно во медиумите се појавија информации дека за 23-годишниот фудбалер влегува во радарот на ПСЖ и Барселона. Актуелниот работен договор на грузискиот крилен напаѓач е до летото 2027 година

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО