Сити е класа за Јунајтед, Фоден со два гола им пресуди на „црвените ѓаволи“

Фудбалерите на Манчестер сити го победија Манчестер јунајтед во 27.коло во Премиер лигата. Градското дерби, актуелниот англиски и европски шампион го доби со 3:1 (0:1).

Манчестер сити со пресврт го победи градскиот ривал. Јунајте по првиот дел имаше предност со голот на Маркус Рашфорд. Во вториот дел пресвртот со два гола го режираше Фил Фоден, а тчка на натпреварот стави Ерлинг Халанд.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО