Стојановиќ повика 18 младинци за пријателските со Хрватска

Селекторот на младинската ракометна репрезентација на Македонија, генерација 2004 година и помлади, Радослав Стојановиќ, денеска го објави списокот на повикани ракометари за претстојните пријателски натпревари со репрезентацијата на Хрватска во рамки на машката ЕХФ недела во периодот од 11 до 17 март.

На списокот се најдоа 18 ракометари, од кои само двајца се интернационалци. Собирот е закажан за 13 март со почеток во 13 часот во Скопје.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО