Стоилковска не влезе меѓу најдобрите четири

Македонската тенисерка, Магдалена Стоилковска, не успеа да обезбеди место во завршница на турнирот во Шарм Ел Шеик, Египет.

Таа во четвртфиналето загуби од Дарија Кучер од Полска со 0:2, по сетови 2:6, 2:6, во мечот што траеше 1,30 часа. Турнирот во Египет се игра на тврда подлога за награден фонд од 15.000 долари.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО