Грчевски го објави поширокиот список на ракометарки за натпреварите со Азербејџан и Литванија

Селекторот на женската ракометна репрезентација на Македонија, Кристијан Грчевски го објави поширокиот список од ракометарки за натпреварите со Азербејџан и Литванија за пласман на Европското првенство (ЕП) 2024 година..

Македонија на почетокот од април ја очекуваат последните два меча од квалификациите. На 3. април Македонија ќе му гостува на Азербејџан во Баку, а четири дена подоцна ќе ја пречека Литванија во Скопје.

 

 

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО