Селекторот на Аргентина суспендиран поради бизарна причина

Aргентинскиот селектор Лионел Скалони нема да може да ја води својата репрезентација во натпреварот против Перу кој на програмата е во вечерта пред нас.

Скалони доби суспензија поради навистина бизарна и необична причина. Тој е суспендиран затоа што неговите фудбалери задоцниле со излегувањето од соблекувалната во досегашните два натпревари против Канада и Чиле.

Од редовите на Канада се пожалиле на ваквата ситуација и бидејќи истата ситуација се повторила следувала казна.

Така Скалони сега ќе мора еден натпревар да гледа од трибините. Сепак, Аргентинците нема премногу да жалат бидејќи веќе го обезбедија четвртфиналето, па натпреварот со Перу за нив нема резултатско значење.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО