Сабит Билали ќе биде прво засилување за Работнички

Работнички се активира на трансфер пазарот! „Херојот од Дебар Маало“ конечно се активираше и прво засилување во своите редови ќе биде Сабит Билали.

Тој во Работнички ќе пристигне од албанскиот прволигаш Партизани како слободен играч.

Сабит Билали изминатата полусезона за Партизани одигра 9 натпревари во Првата Лига на Албанија и уште 6 во квалификациите за ЛШ и ЕКЛ.

Во Македонија има настапувано за Шкендија, Македонија ЃП, Шкупи, Гостивар и Ренова

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО