Рома подготвува нов договор за голманот Миле Свилар

Италијанскиот фудбалски клуб Рома планира да му понуди нов долгорочен договор на голманот Миле Свилар, пишува „Тутоспорт“.

Според информациите, раководството на Римјаните е задоволно од настапите на голманот и сака повторно да потпише договорот до 2029 година.

Во последните месеци настапите на Свилар го привлекоа вниманието на многу клубови од Премиер лигата.

За да го одбие овој интерес од странство, Рома веќе е во преговори со агентот на Свилар и е подготвена да го продолжи неговиот актуелен договор.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО