Рома и Лацио може да бидат казнети

Италијанската фудбалска федерација ќе побара од обвинителството во Рим да направи дополнителни истраги за збиднувањата на големото градско фудбалско дерби меѓу Рома и Лацио.

На мечот од Серија „А“, фудбалерите Ромелу Лукаку (Рома) и Матео Гендузи (Лацио), во неколку наврати беа цел на расистички навреди упатени од фановите на двете страни. Згора на тоа, навивачите на „римските орли“ ги навредуваа фановите на Рома на верска основа.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО