РК Прилеп опстанок ќе брка со Бразилец: Клубот се засили со Андраде

Екипата на РК Прилеп ги започна подготовките за продолжение од сезоната каде во плеј-аутот ќе се борат за опстанок во елитата.

За таа цел клубот се засили со левиот бек Ангелче Органџиев кој доаѓа од Тиквеш, како и средниот бек Ерик Андраде кој доаѓа од Бразил.

Како што најавуваат од клубот можен е ангажман на уште три играчи, десен бек, пиво и голман.

Во врска со подготовките, досега закажани се четири пријателски меча, во Македонија и во Србија.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО