Ристовски: Ја чувствувам енергијата на навивачите, сакам подолго да бидам во Загреб

Македонскиот интернационалец Стефан Ристовски, истакна дека се чувствува доста удобно во Загреб, затоа што ја чувствува љубовта на тамошната публика.

Тој е херој на публиката пред неколку дена, откако успеа да спаси едно младо момче кое од трибините им побегна на редарите и сакаше едноставно да биде во близина на играчите, а тоа му го овозможи токму Ристовски, по што потоа доби и овации за сторениот чин.

– Не сум играч кој дава многу голови, па затоа не размислувам многу за нападот. Ќе бидам крајно горд ако Динамо се врати со три бода од гостувањето кај Ријека. Искрено, Ријека е тука каде што е и заслужено се тука.

– Им честитаме на остварувањето, но ние сакаме да покажеме вистински гард. Каде и да одам по градот, навивачите ме викат на сите страни, се чувствувам убаво во Загреб, ја чувствувам енергијата на навивачите, сакам да бидам подолго овде, сакам да бидам горд човек од Загреб, порача Стефан Ристовски.

Ријека и Динамо Загреб го играат дербито на колото на 5. мај од 19:30 часот.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО