Резултатот не е разочарувачки

Во првиот натпревар од нокаут фазата Италијанците загубија од Швајцарија со 0:2 и останаа без можност да ја одбранат титулата освоена пред три години.

За Спалети исто како и за Пикси, резултатот не е разочарувачки.

– Тој гол на почетокот на вториот дел ни ги отсече нозете. Разликата ја направи темпото, тие беа многу побрзи од нас.

Не можеме повеќе од ова, на ова ЕП не дојдовме во најдобра кондиција, изјави Спалети.

– Што се однесува до одговорноста, таа секогаш е на тренерот. Јас бирав. Гравина секогаш ме третираше како сериозен професионалец и ќе видиме што ќе каже.

Морам да сменам нешто, но мислам сепак ова не е толку лош резултат.

Поминавме низ тешка група, ова се нашите можности.

Темпото на игра пресуди во корист на Швајцарија, изјави Спалети.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО