Реал Мадрид спреми нов договор за Крос

Шпанскиот гигант Реал Мадрид сака да ја продолжи соработката со германскиот фудбалер Тони Крос.

Крос има договор до 30 јуни 2024 година, но Германецот се уште не донел одлука дали да остане во Реал уште една година.
Германецот во „кралскиот клуб“ игра веќе една деценија, односно од 2014 година и изгради легендарен статус во клубот.
Крос не сака да биде во втор план, па поради тоа не е сигурен дали сака да остане, но Реал ќе се обиде да го убеда да потпише едногодишен договор.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО