Ралф Рангник: Не ми се верува дека се’ е готово!

Селекторот на австриската репрезентација, Ралф Рангник зборуваше за исходот од  осминафиналниот меч на ЕП со репрезентацијата на Турција.

– Не ми се верува дека си одиме дома. Мислевме дека ќе продолжиме по нашиот пат. Четирите натпревари што ги одигравме беа многу интересни, вклучувајќи го и последниов со Турција.

Не се одвиваше сè лесно, но ова беа четири многу забавни и интензивни натпревари. Сега треба да го однесеме најдобро одовде во Лигата на нации, а потоа во квалификацискиот циклус за Светското првенство, изјави Рангник за официјалната интернет страница на УЕФА.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО