Ракометната репрезентација на Србија доби нов селектор

Србија го назначи тренерот на Војводина Борис Ројевиќ за нов предводник на националниот состав. Во соопштението се наведува дека Управниот одбор на српската ракометна федерација му дал едногласна доверба на Ројевиќ, кој претходно ја предводеше јуниорската селекција на Србија.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО