Публиката урлаше моќно по забивањето на Робинсон против Барселона

Барселона успеа да победи на гостински терен кај тимот на Манреса со 87:77, а од овој натпревар имаме еден од најатрактивните потези на колото.

Кошаркарот на домаќините, Девин Робинсон, во финишот од полувремето, изведен спектакуларно забивање, по еден неуспешен обид на своите колеги за три поени.

Откако топката не влезе во кошот при обидот за три поени на неговата екипа, Робинсон се вивна во воздух и преку Вили Ернангомез, силно ја заби за тотална еуфорија на публиката.

Најдобар доказ за овој атрактивен потег зборува реакцијата на публиката, кои во истата секунда беа на нозе и го скандираа името на Ернангомез.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО