ПСЖ купува голман од Русија

Францускиот фудбалски состав ПСЖ е блиску до трансфер на голманот на Краснодар, Матвеј Сафонов. Според познатиот новинар, Фабрицио Романо, луѓето од „Паркот на принцовите“ дефинитивно се решени да го ангажираат рускиот голман. Преговорите се во завршна фаза.

Францускиот состав ќе треба да издвои 20 милиони евра и дополнителни бонуси за да го ангажира Сафонов.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО