Премиер лига: Хојлунд најдобар играч во февруари

Напаѓачот на Манчестер jунајтед, Расмус Хојлунд, прогласен e за најдобар играч во февруари во Премиер лигата. Тој во изминатиот месец на четири натпревари постигна пет гола, плус една асистенција.

Хојлунд (21) е првиот Данец кој го добива тоа признание за кое конкурираа и Фил Фоден (Манчестер сити), Жоао Гомез (Вурверхемптон), Паскал Грос (Брајтон), Родриго Муниз (Фулам), Букајо Сака (Арсенал) и Оли Воткинс (Астон вила) .

 

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО